Bądź na bieżąco

Podnoszenie ciężarów

Sztangistki wywalczyły najlepszy wynik w historii klubu

Zawodniczki LKS Polwicy Wierzbno w Drużynowym Pucharze Polski Kobiet stanęły na II miejscu.

Dwa zespoły LKS Polwicy Wierzbno wzięły udział w Drużynowym Pucharze Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów, który odbył się 4 grudnia w Gdańsku, gdzie pojawiło się 12 najlepszych zespołów kobiecych z Polski. Podopieczne Adama Kraska i Damiana Susła wywalczyły II miejsce.

Do tej pory Wierzbno dwukrotnie było na podium i dwa razy były to brązowe medale- informuje trener Adam Kraska.

Pierwszy zespół tworzyły: Katarzyna Kraska, Amelia Łodzińska, Gabriela Szymańska i Natalia Pawlik.

Na 24 podejścia, które wykonały na pomoście, aż 22 były zaliczone. Walka była bardzo ciężka. Dopiero ostatnie podejście zadecydowało o srebrnym medalu.

Julia Pikulska, Wiktoria Kasielska, Natalia Winiarska i Dagmara Krzemińska z drugiego zespołu zajęły 7 miejsce.