Bądź na bieżąco

Szachy

Łukasz Kasprzak w finale Mistrzostw Polski Juniorów

W starciu o przepustki do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski Młodzików oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wzięło udział siedmioro reprezentantów MGLKSz Parnas Oława.

W dniach 14-21 listopada w Jastrzębiej Górze odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w grupach starszych (do lat 13,15 oraz 17). W starciu o przepustki do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski Młodzików oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wzięło udział siedmioro reprezentantów MGLKSz Parnas Oława.

W grupie najstarszych świetną postawę zaprezentował Łukasz Kasprzak, który po zajęciu IV miejsca pewnie awansował do przyszłorocznych Mistrzostw Polski do lat 18.

W kategorii żeńskiej do lat 13, XI miejsce zajęła Paulinka Prędkiewicz.

Podobnie jednak jak w przypadku Miłosza Zajadlaka w grupie do lat 9, Jej udział w przyszłorocznych finałach z listy rezerwowej jest bardzo prawdopodobny- czytamy na profilu MGLKSz Parnas Oława.

Na pochwałę zasłużyli również inni reprezentanci „Parnas Oława”. Natalia Miarecka w Grupie D-17 zdobyła 3,5 punktu, zajmując 20 miejsce.

W grupie do lat 13 Szczepan Wilgosz po pięciogodzinnym boju w ostatniej rundzie został sklasyfikowany na 16 pozycji. W kategorii do lat 15 Grześ Marek uzyskał 3,5 punktu.

W kategorii do lat 17 występował również Piotr Chybalski. Zawodnik zdobył 4,5 punktu. W Półfinałach wziął udział także Michał Kopestyński. Zdjęcia znajdziesz TUTAJ.