Bądź na bieżąco

Szachy

Reprezentanci MGLKSz Parnas Oława w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów

Wśród ponad 220 uczestników znalazło się sześcioro reprezentantów MGLKSz Parnas Oława, spośród których połowa stanęła na podium.

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów odbyły się 4-5 czerwca w Świdnicy.

Duży sukces odniósł Szczepan Wilgosz, który zdobył w mocno obsadzonej grupie do lat 14 6,5 punktu z 7 partii zdobył mistrzowski tytuł. To życiowy sukces współpracującego od ponad roku z Mistrzem Międzynarodowym Jakubem Żeberskim zawodnika Parnasu. Po kolejne najwyższe laury sięgnął Miłosz Zajadlak, który pewnie zwyciężył w grupie chłopców do lat 8. Srebrny medal zdobyła wśród dziewcząt do lat 12 Amelka Górska – uzyskując 6 punktów, co dało jej drugie miejsce. Bardzo blisko medalu był Paulina Prędkiewicz – w grupie dziewcząt do lat 14, która zdobyła 4 punkty i zajęła czwarte miejsce. Za dzielną postawę i walkę należy wyróżnić Grzegorza Marka (3,5 p. z 7 partii w grupie do lat 16) oraz Emilię Prędkiewicz (3,5 p. z 7 partii wśród dziewcząt do lat 12)- informuje MGLKSz Parnas Oława – sekcja szachowa.