Bądź na bieżąco

Siatkówka

Zespoły oławskiego Moto- Jelcza punktują!

Drużyny piłki ręcznej z Oławy w pocie czoła wywalczyły zwycięstwa.

W ostatnich spotkaniach piłki ręcznej nie brakowało emocji. Zawodnicy walczyli do ostatnich sekund, a ich zaangażowanie kończyło się zwycięstwami. Każda z drużyn występujących w rozgrywkach wygrała swój mecz jedną bramką lub w wyniku rzutów karnych.

Młodzicy Moto- Jelcz Handball Team w Oławskim Centrum Kultury Fizycznej podejmowali Chrobrego I Głogów.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć większej przewagi. Po połowie prowadzili goście 16-18. Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Jednak ostatnia minuta dostarczyła niesamowitych emocji wszystkim obecnym na hali. Najpierw przy remisie rzut karny obronił Daniel Kudela, natomiast za chwilę jego brat bliźniak Kuba był faulowany i to nasza drużyna miała szansę na zdobycie zwycięskiej bramki. Kuba się nie pomylił i zdobył zwycięską bramkę. MJO 29 – 28 Chrobry I Głogów

Skład MJO: D. Kudela, J. Jankowiak – Porębski, Jeżewski, Burchała-Stachurski, Antoszczyszyn 2, Nawrot 5, Kowalski 6, Tkacz 7, Kudela J 9.

Swoje mecze rozgrywali również juniorzy młodsi, którzy 20 listopada na hali w Jordanowie Śląskim podejmowali drużynę SMS Zagłębie II Lubin.

Niestety kolejny raz walczymy nie tylko z przeciwnikiem, ale również z kontuzjami i chorobami. Początek meczu należał do zawodników z Lubina, którzy prowadzili do 20 minut. Końcówka pierwszej połowy to już lepsza gra naszego zespołu. Na przerwę schodzimy, prowadząc 17-15. Na początku drugiej połowy zwiększamy prowadzenie do 4 bramek. Niestety nie wykorzystujemy 2 sytuacji na 5-bramkowe prowadzenie i mecz zaczyna toczyć się bramka za bramkę. W 56 minucie prowadzimy 26-23. Bramki do końca meczu rzucają goście i remisujemy 26-26. Konkurs rzutów karnych to już popis naszego bramkarza Maćka. Na 5 rzutów odbija 4 piłki i zdobywamy 2 pkt.

Pierwsze punkty na hali w Jordanowie Śląskim 21 listopada zdobyli młodzi zawodnicy 3 ligi.

Cieszą one szczególnie, ponieważ jesteśmy najmłodszą drużyna w całych rozgrywkach. Trzon drużyny stanowi rocznik 2006, czyli zawodnicy, którzy rok temu grali jeszcze w rozgrywkach młodzika. W niedzielę na hali w Jordanowie Śląskim podejmowaliśmy drużynę SPR II Oleśnica. Była to również okazja do spotkania z kilkoma z naszych byłych zawodników z rocznika 2001, którzy obecnie reprezentują Oleśnicę. Od początku meczu zagraliśmy skutecznie w ataku. W 18 minucie tablica wyników wskazywała 7:2 dla nas. Kilka rzutów nad bramką spowodowało, że mecz się wyrównał. Druga połowa to walka bramka za bramkę. Pomimo młodego wieku dobrze wytrzymaliśmy taki mecz, gdzie było dużo twardej walki. W całym meczu sędziowie pokazali 14 dwuminutowych kar.

MJO:

Burzawa: Świerzko, Szpineta, Szmuc, Laferi, Kuźnicki, Jeżewski, Janiuk ,Gębski, Droszczak, Burtan, Mikołaj Białowąs, Michał Białowąs.