Bądź na bieżąco

Podnoszenie ciężarów

LKS Polwica Wierzbno z 16 złotymi medalami!

W dniach 20-22 października w Biłgoraju, odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Zawodnicy z Wierzbna wykazali się znakomitą formą.

Pierwsza w kategorii do 45 kg wystartowała Amelia Łodzińska. Amelia wygrała rwanie z wynikiem 49 kg i podrzut z wynikiem 63 kg. W dwuboju uzyskała 112 kg. Dzięki tym osiągnięciom trzy złote medale jadą do Wierzbna. To trzeci rok z rzędu gdy Amelia Łodzińska zdobywa tytuł Mistrzyni Polski.  Podczas mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów wedle zasad turnieju, trener także otrzymuje złoty medal za osiągnięcia swojego zawodnika w dwuboju, co przyczyniło się do otrzymania 4 medali dla zespołu  LKS Polwica-Wierzbno- informuje trener Adam Kraska.

Pierwszy w karierze tytuł Mistrzyni Polski w kategorii do 55 kg wywalczyła Wiktoria Kasielska, która zaliczyła wszystkie podejścia, wygrywając w każdym z nich.

Uzyskany wynik to 60 kg w rwaniu i 76 kg w podrzucie. To kolejne trzy złota i czwarte dla trenera zdobyte podczas tych Mistrzostw Polski. Wiktoria zajmuje też trzecie miejsce w klasyfikacji open całych Mistrzostw. Piąta w kategorii do 59 kg jest Dagmara Krzemińska, zdobywając cenne punkty dla klubu. Dagmara uzyskała wynik 102 kg w dwuboju, zaliczając wszystkie podejścia.

Wśród chłopców w kategorii do 81 kg wygrał polwicki Mistrz Europy Florian Dąbek.

Uzyskując 51 kg przewagi nad drugim zawodnikiem. Florian wyrwał 117 kg, ustanawiając przy tym nowy rekord Polski. W podrzucie podobnie jak w rwaniu został pobity rekord Polski i teraz wynosi aż 145 kg. Trzeci rekord Polski w dwuboju także należy do Florka i wynosi 262 kg.

Kategorie wyżej do 89 kg wygrał Tymoteusz Biadalski, zdobywając swój pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski.

Tymek poprawił również rekord Polski w rwaniu, uzyskując 113 kg. Kolejne złoto za podrzut z wynikiem 138 kg. Kolejne cztery medale dla Wierzbna.

W klasyfikacji open całych mistrzostw pierwszy był Florian Dąbek a drugi Tymoteusz Biadalski.

Piąty w kategorii 67 kg był Patryk Siatkowski, jest to największy sukces tego zawodnika. Patryk uzyskał 167 kg w dwuboju. Łącznie zawodnicy i trenerzy zdobyli 16 medali. Wszystkie złote.

Zawodnicy LKS Polwicy Wierzbno poprawili cztery rekordy Polski. 9 grudnia odbędzie się zakończenie sezonu turniejem Międzynarodowym o Puchar Wójta Gminy Domaniów w Wierzbnie. W rywalizacji weźmie udział dziewięć drużyn zagranicznych, m.in. z Niemiec, Holandii, Słowacji, Czech, Węgier czy Polski.