Bądź na bieżąco

Piłka nożna

Futsal Bez Barier- pierwsze zgrupowanie reprezentacji za nami

Pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski „Futsalu Bez Barier” odbyło się 1 kwietnia w hali sportowej w Gaci. Do nowo powstałego zespołu zostali powołani zawodnicy trzech najlepszych drużyn „Ekstraklasy Futsalu Bez Barier”, a wśród nich reprezentanci powiatu oławskiego- Tomasz i Jarosław Janczewscy oraz Krzysztof Rózowski.

Projekt „Futsalu Bez Barier” ewaluował. Początkowo Witold Jakubas- koordynator kadry, założyciel fundacji „Pomaluj mi świat” stworzył regularnie trenującą drużynę, następnie pojawił się pomysł ligi dolnośląskiej i „Ekstraklasy Futsalu Bez Barier”, by w końcu móc mówić o kadrze Polski.

Na pomysł powołania reprezentacji Polski w „Futsalu Bez Barier” wpadł nasz prezes „Ekstraklasy Futsalu Bez Barier” i jak się okazało pierwszy trener reprezentacji – Maciej Foltyn, który szybko w pomyśle został wsparty przez wiceprezesa Jakuba Pożaryckiego i sekretarz ligi Agnieszkę Jakubas. Projekt naszej reprezentacji Polski ma być flagowym dziełem ruchu #FutsalBezBarier i jego motorem napędowym. A obserwując, jak dynamicznie się rozwija i jak nasi zawodnicy do odbierają – to będziemy ciągnąć i rozwijać ten temat- mówił Witold Jakubas.

Oprócz lokalnej Gminy Wiejskiej Oława w teamie „Futsalu Bez Barier” gra również PFRON oraz Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

Już niebawem w nasze działania włączy się Ministerstwo Sportu i Turystyki. Mamy sponsora technicznego w osobie firmy Saller Polska. W Ekstraklasę „Futsalu Bez Barier” aktywnie włącza się „Futsal Ekstraklasa”, czyli najwyższy poziom rozgrywek w Polsce. Dynamika tego projektu jest tak ogromna, że nasze apetyty rosną. Mamy genialny i młody zespół, a jak włączymy w nasz projekt także wszystkie kluby naszej Ekstraklasy, to na pewno stanie się to jeszcze głośniejsze. W sumie to nasze apetyty sięgają nie tylko województwa dolnośląskiego, ale i terenu całej Polski. Już niedługo będziemy mogli o tym głośno krzyczeć- dodawał założyciel fundacji.

I trener reprezentacji Polski w „Futsalu Bez Barier”- Maciej Foltyn podkreślał, że pomysłów na rozwój futsalu osób niepełnosprawnych jest wiele, a co równie ważne, ludzi chętnych do pomocy nie brakuje.

Nie spodziewałem się, że nasz projekt będzie w stanie się aż tak się rozwinąć. […] Mieliśmy pomysł, by stworzyć reprezentację „Futsalu Bez Barier”, zrobiliśmy to, w głowie mamy już kolejne pomysły: mecze międzynarodowe, Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata i kto wie, co jeszcze jesteśmy w stanie osiągnąć. […] Każdy, kto przyjdzie, popatrzy na naszą „Ekstraklasę Futsalu Bez Barier”, zobaczy trening, zaangażowanie zawodników, tę chęć rywalizacji, rozwoju to totalnie nie pomyśli, że są tu jakiekolwiek bariery. Jestem szczęśliwy, będąc częścią tego projektu.

Podczas zgrupowania, które odbyło się 1 kwietnia zawodnicy przeszli testy sprawnościowe.

Po tym pierwszym treningu jestem bardzo mocno z budowany tym, jaki poziom możemy osiągnąć- podkreślał trener.

Zawodnicy cieszą się nowymi wyzwaniami i są dumni, że mogą grać z orzełkiem na piersi.

Czują to co my – że rodzi się coś naprawdę wielkiego i bardzo potrzebnego. Trenujemy już kilka lat i bardzo nas cieszy to, że razem możemy to przeżywać. To są naprawdę super ludzie i warto dla nich i dla nas samych to robić.

Zawodników w akcji będziemy mogli zobaczyć już 19 i 20 maja w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach, gdzie odbędą się rozgrywki drugiego sezonu Ekstraklasy Futsalu Bez Barier.

Fot. sportoweminuty.pl/Futsal Bez Barier.

Skomentuj

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej

Więcej na temat Piłka nożna