Bądź na bieżąco

Piłka nożna

Mecz MJO vs Górnik Wałbrzych. Są decyzje komisji dyscyplinarnej!

Przez zachowanie pseudokibiców mecz IV ligi został przerwany. Kluby otrzymały kary finansowe, walkowery i nie tylko!

Moto- Jelcz Oława w ramach 8 kolejki IV ligi podejmował na własnym stadionie zespół z Wałbrzycha. Mecz przerwano w 26 minucie, gdy na tablicy widniał wynik 2:0 dla gospodarzy! Powodem było zachowanie kibiców gości, którzy odpalili race dymne, rzucali na murawę niebezpieczne przedmioty i próbowali przedostać się na murawę stadionu. Policjanci, używając gazu i armatek wodnych zatrzymali zapędy pseudokibiców. Druga strona trybun nie pozostawała dłużna, podpalając flagę rywala.

Mecz decyzją sędziów został przerwany. Mieszkańcy czekali na jego wznowienie, jednak po około 30 minutach przerwy, spiker poinformował o zakończeniu spotkania.

O dalszych losach spotkania 7 października zdecydowała komisja dyscyplinarna Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Oba zespoły otrzymały walkowery, nałożono również kary finansowe. Oławianie muszą zapłacić 10 tysięcy złotych, a Wałbrzyszanie 5 tysięcy więcej. Kluby swoje mecze będą rozgrywały bez udziału publiczności. Kibice Górnika otrzymali również zakaz pojawiania się na meczach wyjazdowych, oławscy fanatycy taką naganę otrzymali za wcześniejsze incydenty.