Bądź na bieżąco

Piłka ręczna

Pierwsze zderzenie z II ligą

Pierwszy mecz w tej klasie rozgrywkowej szczypiorniści Moto- Jelcz Oława Handball Team mają za sobą. Jak im poszło?

Moto Jelcz Oława Handball Team od tego sezonu gra w II lidze. Zawodnicy mają za sobą pierwszy debiut w tej klasie rozgrywkowej. W ubiegły weekend szczypiorniści podejmowali w Brzegu tamtejszy Orlik.

Od początku dało się wyczuć dużą nerwowość w poczynaniach naszych młodych zawodników. Dla wielu z nich był to przeskok o kilka klas. W poprzednim sezonie grali w młodzikach lub w roczniku młodszym juniora młodszego a sobotę zdobywali pierwsze bramki oraz notowali dobre zagrania w rozgrywkach seniorskich- informuje klub.

W pierwszych minutach zabrakło skuteczności.

Zmarnowane kontry i dwa niewykorzystane karne pozwoliły gospodarzom budować przewagę, która pod koniec pierwszej połowy wynosiła 5 bramek. Od początku drugiej połowy gra się wyrównała, pierwsze 10 minut to gra bramka za bramkę. Następnie po kilku dobrych akcjach w obronie i ataku zbliżyliśmy się do zawodników Orlika na 2 bramki(18-20 w 46 min). Niestety nie dorzucamy sytuacji na kontakt i przeciwnik ponownie odskakuje na bezpieczną przewagę. Pomimo porażki możemy być zadowoleni z drużyny. W debiucie pięknie walczyli z mocną i doświadczoną drużyna Orlika Brzeg.

Kolejny mecz odbędzie się już w sobotę o godzinie 16.00 w hali w Gać. Oławianie zmierzą się z zespołem: Żagwi Dzierżoniów.