Bądź na bieżąco

Podnoszenie ciężarów

Sztangista Maks Tytan Oława wraca z Zamościa z brązem

Kacper Arabasz wywalczył III miejsce w dwuboju.

Zawodnicy Maks Tytan Oława wzięli udział w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Podnoszenia Ciężarów, która odbyła się w dniach 8-10 lipca w Zamościu. Wśród reprezentantów oławskiego klubu znalazł się Kacper Arabasz, który w kategorii wagowej 96 kg zdobył 131 kg w podrzucie i 108 kg w rwaniu, co dało mu 239 kg w dwuboju  i brązowy medal. Sztangista tym samym pokonał swoje rekordy życiowe.

Maciej Frysztak w kategorii wagowej 73 kg wystąpił z rok starszymi zawodnikami, gdzie zajął IV miejsce. W rywalizacji wziął udział również Armen Gasparyan, który obstawiał kategorię wagową 89 kg.

Tytan Oława w klasyfikacji klubowej na 57 zespołów został sklasyfikowany na 21 miejscu, zdobywając 15 punktów.