Bądź na bieżąco

Podnoszenie ciężarów

Mistrz Polski dla sztangistki z LKS Polwicy Wierzbno

Po 8 latach Natalia Pawlik wywalczyła złoto!

Zawodniczki „LKS Polwica Wierzbno” 11 czerwca wzięły udział w odbywających się w Bydgoszczy Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Natalia Pawlik po raz pierwszy w swojej karierze z wynikiem 80 kg w rwaniu i 85 kg w podrzucie wywalczyła złoto.  Sztangistka od 2013 roku zdobyła osiem srebrnych medali w tej randze zawodów, swój pierwszy tytuł Mistrzyni Polski zdobyła na pomoście Zawiszy Bydgoszcz, podobnie jak trener Adam Kraska w 2001 roku.

Na IV miejscu znalazła się  Weronika Olejnik z wynikiem 69 kg w rwaniu i 84 w podrzucie.  Zawodniczka wywalczyła brązowy medal w rwaniu.

W najbliższą sobotę Natalia Pawlik wystartuje  w Akademickich Mistrzostwach Polski. 25 czerwca we Wrocławiu 2 kolejka Ligi Dolnośląskiej gdzie wystąpią dwie nasze drużyny ( po pierwszej rundzie zajmujemy odpowiednio 1 i 3 miejsce), a w tym samym czasie najmłodsze dziewczęta wystąpią w  Kosicach ( Słowacja) na turnieju międzynarodowym- informuje trener Adam Kraska.