Bądź na bieżąco

Piłka ręczna

Walczyli w 1/16 Finałów Pucharu ZPRP Młodzików

Moto- Jelcz Oława Handball Team zajęli III miejsce w grupie.

W dniach 22-24 kwietnia Młodzicy Moto- Jelcz Oława Hanball Team walczyli w Zabrzu o awans do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski Młodzików. Oławski zespół nie zdołał wyjść z grupy, ale z pewnością woli walki nie można im odmówić.

Zabrakło tak niewiele.. Jednej bramki, ułamków sekundy lub szczęścia w karnych… Czujemy ogromny niedosyt, jednak drużyna pomimo braków kadrowych zaprezentowała się fantastycznie. Trafiliśmy do bardzo mocnej grupy i pokazaliśmy niesamowity charakter, wole walki oraz dobre umiejętności- informuje klub.

W pierwszym dniu zawodnicy mierzyli się z gospodarzem imprezy Pogonią Zabrze, przegrywając w rzutach karnych.

Pomimo prowadzenia jeszcze w 42 minucie 4 bramkami. Zabrakło chłodnej głowy w końcówce i szczęścia w karnych.

W sobotnim starciu z MKS Piotrkowianin podopieczni Tomasza Paduli zaczęli od prowadzenia 5:1, w późniejszych minutach mecz się jednak wyrównał.

W końcówce nie rzucamy karnego, przeciwnik wyrównuje i wychodzi na prowadzenie. Pomimo tego odrabiamy straty, niestety rzut na bramkę oddajemy równo z końcową syreną. Zdobywamy bramkę ułamki sekund za późno, sędziowie słusznie jej nie uznają i odpadamy z walki o awans.

Na zakończenie turnieju oławianom przyszło zmierzyć się z ASPR Zawadzkie. Zwycięstwo w tym meczu dało młodzikom III miejsce w grupie. Awans uzyskały drużyny z Zabrza i Piotrkowa.