Bądź na bieżąco

Więcej sportu

Dwa dni sportowej rywalizacji na oławskim bulodromie

IV Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Oława i Puchar Prezesa KS Petanque Oława dobiegły końca.

26 marca na oławskim bulodromie odbył się IV Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Oława. Na słabą frekwencję nie można było narzekać, bo w rywalizacji wzięło udział aż 116 osób tworzących 58 dwuosobowych drużyn. Podczas 7 rund rozgrywanych systemem szwajcarskim  udało się wyłonić najlepszych.

Komplet zwycięstw i I miejsce zajęli: Marek Munikowski (SKF Sudety Petanque Boguszów-Gorce) oraz Rafał Grzelczak (OKS Sokół Wrocław) tuż za nimi z jednym zwycięstwem mniej  zameldowali się Michał Wolak (Śremski Klub Przyjaciół Petanque Buler) i Wiktor Bąk (Żorska Liga Petanque). Na trzecim miejscu, również mając na swoim koncie 6 zwycięstw, zawody ukończyli Tomasz Grzelak i Łukasz Antczak (obaj OKS Sokół Wrocław). Z oławskich graczy najlepiej zaprezentowali się Sebastian Banaszek i Andrzej Zielonka, którzy zajęli 6 miejsce.

Dzień później, 27 marca zawodnicy walczyli o Puchar Prezesa KS Petanque Oława. Spośród 53 dwuosobowych zespołów wyłoniono zwycięzców.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ aż 4 zespoły na zakończenie turnieju legitymowały się 6 dużymi punktami (6 zwycięstw meczowych). W związku z tym o kolejności musiała zdecydować dodatkowa klasyfikacja – Punkty Buchholza. Jednak i w tym przypadku po dwie drużyny miały identyczną liczbę puntków 31 i 28. O kolejności między 1 i 2 miejscem oraz między 3 i 4 zadecydowała – Różnica Małych Punktów- czytamy na profilu Ks Petanque.

Po tych wszystkich „obliczeniach” kolejność na 4 pierwszych miejscach przedstawia się następująco:

1. Błażej Twardowski i Maciej Kiepsch (obaj Myślenicki KP)

2. Piotr Błasiak i Wojciech Cilindź (obaj KSP Broen-Karo Dzierżoniów)

3. Grzegorz Ladaczek i Kamil Ladaczek (obaj OKS Sokół Wrocław)

4. Munikowski Marek i Dawid Matuszewski (obaj SKF Sudety Petanque Boguszów-Gorce)

Z oławskich zawodników najwyżej sklasyfikowany – na 5 miejscu – został Andrzej Zielonka grający w drużynie z Tomaszem Lipczyńskim (OKS Sokół Wrocław).