Bądź na bieżąco

Tenis stołowy

Orzełki na Grand Prix Polski Weteranów

V i VI edycja turnieju dobiegła końca. Zawodnicy przywieźli do Lizawic medale.

Zawodnicy LKS Orzeł Lizawice w dniach 15-16 stycznia gościli w Zielonej Górze na V Grand Prix Polski Weteranów. W turnieju wzięło udział 214 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Sportowcy z powiatu zdobyli trzy medale: w kategorii 50-59 lat- zwyciężyła Elżbieta Kazberuk,  drugie miejsce w przedziale wiekowym 40-49 lat zajęła Dorota Borkowska, na trzecim stopniu w tej samej kategorii uplasował się Bogusław Szandała.

W dniach 12-13 lutego odbyła się kolejna edycja Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. Turniej na Śląsku był zarazem pierwszym Memoriałem Wojciecha Waldowskiego, wieloletniego zawodnika i prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Zawodnicy „Orzełka” wywieźli z Gliwic medale. Dorota Borkowska zajęła I miejsce w przedziale wiekowym 40-49 lat w tej samej kategorii w gronie mężczyzn najlepszy okazał się  Bogusław Szandała. Na drugim stopniu podium uplasowała się Elżbieta Kazberuk (50-59 lat).

Kolejny turniej zaplanowano na 19-20 marca. Gospodarzem turnieju będzie Węgierska Górka. Mistrzostwa Polski dla nestorów tenisa stołowego zagoszczą w dniach 3-5 czerwca do Gliwic. Najważniejszą imprezą 2022 roku będą Mistrzostwa Europy weteranów, które na przełomie czerwca i lipca zostaną rozegrane we włoskiej miejscowości Rimini- informuje LKS Orzeł Lizawice.