Bądź na bieżąco

Siatkówka

Im Faurecia Volley Jelcz- Laskowice na fotelu lidera

Kolejne punkty trafiły na konto Jelczańskich Lwów.

Mecz w ramach VIII kolejki  został rozegrany awansem na prośbę SMS PZPS Spała. Zmiana terminu była podyktowana przygotowaniami Reprezentacji Polski Juniorów Młodszych do turnieju kwalifikacyjnego Mistrzostw Europy.

W czwartkowy wieczór Jelczańskie Lwy podtrzymały dobrą passę, pokonując na własnym parkiecie SMS Spała 3:0. To czwarte zwycięstwo w piątym meczu IM Faurecia Volley Jelcz- Laskowice.

W I secie podopieczni Krzysztofa Janczaka i Krzysztofa Pilawy zwyciężyli 25:21. II część spotkania była nieco bardziej emocjonująca. Pomimo przewagi gości, zespół z Jelcza wyszedł obronną ręką z tego pojedynku, a Mateusz Paszkowski świetnym atakiem dał swojej drużynie zwycięski punkt. Set zakończył się wynikiem 25:23.  W ostatniej część pełną dominacją, wykazali się jelczańscy siatkarze, którzy wypracowali sobie sporą przewagę, a w ostatnim rozrachunku zwyciężyli 25:17.  Zawodnikiem meczu został Jędrzej Jasnos.

Kolejna okazja do zdobycia punktów już jutro w Legnicy.