Bądź na bieżąco

Podnoszenie ciężarów

Sztangiści LKS Polwicy Wierzbno błyszczą na Mistrzostw Polski

Dzięki osiągnięciom zawodników LKS Polwicy Wierzbno i Talentu Wrocław województwo dolnośląskie wywalczyło II miejsce w Polsce.

27 sierpnia w Spale odbyły się Mistrzostwa Polski LZS do lat 20 i 23. Klub LZS Polwica Wierzbno pod wodzą Trenera Damiana Susła reprezentowały trzy zawodniczki. Najlepsza okazała się Natalia Pawlik, która wygrała kategorię wagową do 76 kg. Sztangistka uzyskała 87 kg w rwaniu i 92 kg w podrzucie.

Srebrny medal do lat 20 w wadze do 64 kg wywalczyła Julia Pikulska, zdobywając 65 kg w rwaniu i 71 w podrzucie. Brąz w kategorii 87 kg trafił do Zuzanny Protokowicz. Zawodniczka podniosła 60 kg w rwaniu i 78 w podrzucie. Dzięki osiągnięciom zawodników LKS Polwicy Wierzbno oraz Talentu Wrocław województwo dolnośląskie zdobyło II miejsce w klasyfikacji generalnej. .