Bądź na bieżąco

Podnoszenie ciężarów

Sukcesy LKS Polwicy Wierzbno na Mistrzostwach Polski

Zawodnicy LKS Polwicy Wierzbno mierzyli się w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w dniach 4-6 czerwca w Gdańsku. Trenerka LKS-u Katarzyna Kraska jedenasty raz została Mistrzynią Polski. Sztangistka występowała w barwach Budowlanych Opole, które wygrało klasyfikację drużynową.

Świetną postawą wykazała się Amelia Łodzińska zdobywczyni pierwszego w karierze medalu Mistrzostw Polski Seniorek. –Zawodniczka srebro zdobyła, mając zaledwie 13 lat i jest najmłodszą zawodniczką w historii klubu, która stanęła na podium tej najbardziej prestiżowej imprezy w Polsce. Mistrzostwa Polski w odpowiedniej grupie wiekowej, czyli do lat 15 odbędą się w październiku i tam  Amelia powalczy o złoto– informuje trener Adam Kraska.

Tuż za podium uplasowała się brązowa medalistka Mistrzostw Polski do lat 20 Julia Pikulska i jest to jej najlepsze miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet. -Julia ma też mały brązowy medal za rwanie w tej imprezie.  Czwarte miejsce zajął również Szymon Góralski, który przeskoczył dwa miejsca w porównaniu z rokiem poprzednim. -Szymon jest aktualnym Mistrzem Polski do lat 15 i tak samo jak Amelia w październiku będzie startował do lat 15.

Już 17 czerwca Amelia Łodzińska, Gabrysia Szymańska i Wiktoria Kasielska jadą do Giżycka na jedno z trzech zgrupowań Kadry Narodowej do lat 15. -Na zgrupowaniu zadebiutuje również Katarzyna Kraska wielokrotna reprezentantka Polski, medalistka Mistrzostw Europy do lat 23 – tym razem w roli drugiej trenerki Reprezentacji Polski do lat 15. W składzie Reprezentacji na Mistrzostwa Europy jest także Szymon Góralski.