Bądź na bieżąco

Akademia Młodych

Młodziki Moto- Jelcz Oława awansowali do Pucharu Polski

Świetna postawa młodych zawodników oławskiej drużyny piłki ręcznej zaowocowała awansem do 1/8 Pucharu Polski!

Od 7 do 9 maja oławski zespół wziął udział w turnieju zorganizowanym w Łodzi. Szczypiorniści znaleźli się w mocnej grupie z mistrzem województwa – Anilaną Łódź, Mistrzem Śląska- Viretem Zawiercie oraz drugą drużyną opolszczyzny Orlikiem Brzeg.

Pierwszy mecz był bardzo wyrównany, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie wygrywamy 1 bramką i dobrze wchodzimy w turniej. W sobotę graliśmy z Anilaną Łódź. Wszystko wyglądało dobrze do 15 minuty, w której to prowadziliśmy 10-5. Niestety do końca pierwszej połowy nie zdobyliśmy już bramki i schodziliśmy do szatni przy stanie 10-10. Druga połowa to mecz walki i gry w obronie. Ostatecznie przegrywamy 16-18 i komplikujemy sobie sytuację. W niedziele odnosimy pewne zwycięstwo nad drużyną Orlika Brzeg. Jednak musimy liczyć na wynik ostatniego meczu. Ostatecznie wychodzimy z ,, małej tabeli” i gramy dalej- informuje Moto- Jelcz Handball Team.

Kolejny turniej odbędzie się w Szczecinie w dniach 21 – 23 maja. Na tym etapie powalczy 16 najlepszych drużyn, które są podzielone na 4 grupy. Moto- Jelcz zmierzy się z gospodarzami MKS Kusy Szczecin, MKS Pałacem Młodzieży Tarnów oraz MDK Bartoszyce.