Bądź na bieżąco

Siatkówka

Nerwowo, ale zwycięsko. Volley wygrywa po raz drugi

Waleczni do samego końca. Jelczańscy siatkarze ponownie na szczycie!

Siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice  zwyciężyli po długim i pełnym zwrotów akcji wyjazdowym spotkaniu 2. kolejki II Ligi Siatkówki z Hetmanem Włoszczowa 3:2

Pierwszy set był bardzo wyrównany. W trakcie jego trwania raz jedna raz druga drużyna wychodziła na kilkupunktowe prowadzenie. Ostatecznie to goście odnieśli zwycięstwo 23:25.

Kolejna partia meczu rozpoczęła się od bardzo wysokiego prowadzenia gospodarzy w drugiej fazie seta zawodnicy IM Faurecia Volley zbliżyli się do rywali, jednak nie zdołali dogonić przeciwników, ulegając 25:20.

W trzeciej części sportowych zmagań zawodnicy gości osiągnęli już 4-punktowe prowadzenie, które szybko zostało zniwelowane dzięki dobrej postawie zawodników z Włoszczowej. Gospodarze prowadzili 21:19, jednak doskonałą zmianę dał Bielski i dzięki jego zagrywce to podopieczni Krzysztofa Janczaka i Krzysztofa Pilawy wyszli na prowadzenie. Końcówka seta obfitowała w wielkie emocje. Volley wygrał 23:25

Początek czwartego seta był wyrównany. W drugiej części na 3-punktowe prowadzenia wyszli gospodarze. Zawodnicy Volleya zminimalizowali straty i o wyniku ponownie decydowała końcówka seta, którą wygrali gospodarze 29:27.

Tie-break to dobra gra gości i kilkupunktowe prowadzenia, którego nie oddali do końca decydującego seta, wygrywając 11:15.

Im Faurecia Volley odnosi drugie z rzędu zwycięstwo i po raz kolejny rozgrywa długi, składający się z 5 setów mecz.

Już w najbliższą sobotę, 15 października o godzinie 18:00 jelczańscy siatkarze podejmą na własnym parkiecie UKS Tygrysy Strzelin.